z życia szkoły

Dnia 19.09.2017 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za chęci i zaangażowanie.

M.G.

Dnia 09.09.2017 r. grupa uczniów z klas drugich i trzecich wybrała się na XXX Targi Rolne do Barzkowic pod opieką p. A. Bratek - Jabłońskiej i p. A. Sobańskiej. Wyjazd został zorganizowany w celu realizacji zadań wynikających z projektu Erasmus+ „I feel wood for good”. Dzięki wycieczce uczniowie mieli możliwość poznać regionalnych przedsiębiorców produkujących: ekologiczną żywność, różnego rodzaju produkty z drewna, czy ręcznie wykonane ozdoby. Na miejscu mogli zakupić i popróbować przypraw z różnych zakątków świata, wyrobów mięsnych, miodów, pieczywa, serów itp.. Miłośnicy roślin i zwierząt mieli możliwość podziwiać oraz zakupić różnorodne gatunki roślin, drzew, a także zwierząt hodowlanych. Oprócz poszerzania wiedzy ekologicznej, uczniowie spędzili sobotni dzień w miłej atmosferze, dobrze się bawiąc.

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Na nazwę i logo sklepiku szkolnego" organizowanego przez Spółdzielnię Uczniowską. Propozycje należy składać w terminie do 27 października 2017 r. do pudełka umieszczonego przy sklepiku szkolnym.

 

W dniu 16.09.2017 r. na przystani UKŻ "Bras" w Policach odbyły się zawody kajakowe kończące sezon żeglarski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie trzeciej klasy gimnazjum 3 a i 3 c.


Skład drużyn i zajęte miejsca:
Double   III m-ce
Patrycja Hlek i Adrianna Wielgos kl. 3 a   

Mix    III m-ce

1.Julia Oktaba kl. 3 a
2.Krzysztof Cichorek

Double  IV m-ce

1. Jakub Modzelewski  kl. 3 a
2. Olaf Wiśniewski kl. 3 a

Double    V m-ce

Agata Wielgos kl. 3 a
Aleksandra Ratajczak kl. 3 a

Double  VI m-ce

1. Maja Piech kl. 3 a
2. Justyna Romańska kl. 3 c

Wszystkim uczestnikom dziękuję za przybycie na zawody sportowe podczas dnia wolnego, zaangażowanie i wzorowe zachowanie podczas imprezy.
A. Borkowska

 

W ramach akcji "Szkoła bez nudy" zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z propozycjami sportowymi na rok szkolny 2017/2018 i zgłaszanie chęci uczestnictwa w proponowanych formach aktywności.

A. Sobańska

 

Dnia 25.06.2017 r. trzynastoosobowa grupa wolontariuszy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, obsługiwała punkt odżywczy na 10 km 3. Maratonu Szczecińskiego. Do obowiązków uczniów należało przygotowanie stanowiska z wodą oraz podawanie jej uczestnikom w czasie biegu. Wolontariuszki dzielnie pracowały, ale i też dopingowały biegaczy mobilizując ich do dalszego wysiłku. Była to wyczerpująca praca, ale i również świetna zabawa!

W tym roku obchodziliśmy święto „Panów” nieco wcześniej, ale wszystko po to, aby dać im do zrozumienia jak smutny i szary byłby świat bez ich obecności. Od samego rana można było zakupić ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Natomiast wieczorem spaliliśmy „zbędne” kilogramy na dyskotece zorganizowanej na cześć naszych chłopców. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!

SU

We wtorek 19.06.2017r. w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele: straży pożarnej, granicznej, policji oraz ratownicy WOPR.