aktualności

Dnia 19.09.2017 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem: „Nie ma śmieci – są surowce”. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za chęci i zaangażowanie.

M.G.

Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie "Na nazwę i logo sklepiku szkolnego" organizowanego przez Spółdzielnię Uczniowską. Propozycje należy składać w terminie do 27 października 2017 r. do pudełka umieszczonego przy sklepiku szkolnym.

W ramach akcji "Szkoła bez nudy" zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z propozycjami sportowymi na rok szkolny 2017/2018 i zgłaszanie chęci uczestnictwa w proponowanych formach aktywności.

A. Sobańska

Konkursy przedmiotowe dla uczniów klas VII i  II - III  gimnazjów w roku szkolnym 2017/2018 na etapie szkolnym odbędą się od 16 do 20 października. Wszystkim uczniom przystępujących do konkursu życzymy - POWODZENIA!!!

Zebrania z rodzicami wraz z konsultacjami przeniesione zostają z 17 października 2017 r. na dzień - 24 października 2017 r. na godz. 17.00.

W tym roku obchodziliśmy święto „Panów” nieco wcześniej, ale wszystko po to, aby dać im do zrozumienia jak smutny i szary byłby świat bez ich obecności. Od samego rana można było zakupić ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Natomiast wieczorem spaliliśmy „zbędne” kilogramy na dyskotece zorganizowanej na cześć naszych chłopców. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wspaniałą zabawę!

SU

W dniu 03.10.2017 r. w Policach odbyły Powiatowe Zawody LA - Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Dziewczęta były świetnie przygotowane i dzięki doświadczonym zawodniczkom, które od razu narzuciły wysokie tempo uzyskały dużą przewagę. Od samego początku do końca prowadziły i utrzymały pierwszą pozycję, która nie była zagrożona. Wszystkie zawodniczki dały dobrą zmianę.
Skład drużyny:
1. Wiktoria Mazurak 3a
2. Paulina Malicka 3c
3. Justyna Romańska 3c
4. Hanna Płuska 7a
5. Alina Furman 7a
6. Alicja Bućko 7a
7. Sara Szynal 7c
8. Zuzanna Wiśniewska 7c
9. Amelia Stramska
10. Sara Borowiak 7d
11. Natalia Jatczak 7d
12. Agnieszka Żurawska 7e.
Serdecznie dziękuję wszystkim zawodniczkom, które dopingowały się wzajemnie na trasie. Były dla siebie wsparciem i dawały sobie ogromną motywację. Był to bardzo trudny i wyczerpujący bieg dlatego gratuluję wszystkim dziewczynom zaangażowania, woli walki, wzajemnego wsparcia i motywacji. Dziewczęta zdobyły I miejsce i będą reprezentowały szkołę na zawodach wojewódzkich. Dziękuję - A. Borkowska.

Czytanie to nasza przyszłość!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie dla szkolnych bibliotek organizowanych przez EMPIK - Tysiąc powodów by czyatć!  Każdego dnia, do 22 października 2017 roku, możesz oddać głos na naszą szkołę. Wystarczy się zalogować na stronie Empiku i odnaleźć Szkołę Podstawową nr 5. Tysiąc książek otrzyma 10 szkół, które będą miały najwięcej głosów. Chcemy czytać! Prosimy zagłosuj...

Wolontariat

Dnia 5 i 6 września 2017 roku wzięliśmy udział w dniach integracyjnych zorganizowanych dla uczniów 7 klas naszej szkoły. Zajęcia miały na celu zapoznanie nas ze szkołą, rówieśnikami oraz nauczycielami. Pierwszego dnia integracji, we wtorek, mieliśmy zajęcia z nową klasą. Najpierw wychowawczyni, pani Edyta Marczak – Jasiurska oprowadziła nas dokładnie po całej szkole, tłumacząc, co gdzie jest. Następnie, gdy wróciliśmy do sali, bawiliśmy się kłębkiem wełny, w kalambury i głuchy telefon. Bardzo mi się podobało, gdyż była miła atmosfera. Później wybraliśmy się na salę gimnastyczną, na której pani Anna Sobańska oraz pani Aleksandra Borkowska przygotowały świetne zabawy. Najpierw ćwiczyliśmy aerobik, następnie graliśmy w kolory i zabieraliśmy przeciwnikowi pachołek. Ten kto ,,ukradł’’ najwięcej razy to wygrywał. Drugiego dnia, razem ze wszystkimi siódmymi klasami i wychowawcami, wybraliśmy się na wycieczkę do Siedlic, aby upiec kiełbaski. Większość drogi szliśmy przez las, a po drodze wykonywaliśmy różne zadania. Będąc już niedaleko, zrobiliśmy się głodni. Na szczęście Oliwia usmażyła nam naleśniki, które zjedliśmy ze smakiem. Zyskując nieco sił ruszyliśmy w dalszą drogę. Po około 20 minutach dotarliśmy na polanę, gdzie równoległe klasy piekły już kiełbaski, odpoczywały, a niektórzy chłopcy grali w piłkę nożną. Kiedy się najedliśmy, musieliśmy wracać do szkoły. Ten dzień był mega :) Podsumowując te dni - było fantastycznie! Osoby, które poznałam okazały się sympatyczne i przyjazne. Szkoła jest pozytywnie nastawiona do uczniów, to był dobry wybór!

Wiktoria Pawłucka kl. 7 D

16.09.2017 r. na Festynie Starego Miasta nasza utalentowana Szkolna Grupa Artystyczna G.A.N.G. przedstawiła policzanom jedynie małą część swoich zdolności. Zaprezentowaliśmy widzom utwór "Lazy Song" Bruno Marsa, przy którym bawiła się również poproszona do tańca młodsza część widowni. Publiczność mogła także zobaczyć w naszym wykonaniu "Kopciuszka" oraz "Jasia i Małgosię" Kabaretu Potem. Całość odbyła się w przyjemnej atmosferze, a na koniec pożegnały nas gorące brawa.